Jesteś osobą uzależnioną? Potrzebujesz wsparcia?

Możesz uzyskać wsparcie terapeuty online – w tym celu skontaktuj się z rejestracją pod nr telefonu:

505 163 623; 791 441 225

W czasie kiedy nie odbywają się fizycznie mitingi – zadbaj o uzyskanie wsparcia online – informacje o zdalnych mitingach na skype lub telekonferencji dostępne na stronach:

https://aa24.pl/pl/komunikaty-covid-19

ttps://www.anonimowinarkomani.org/

http://www.anonimowihazardzisci.org/

https://sa.org.pl/

Skorzystaj z prostych wskazówek

Planuj

Wykorzystaj czas kwarantanny na coś pożytecznego, twórczego. Pamiętaj, że nuda może wywoływać głody. Zabezpiecz się przed niekonstruktywnym spędzaniem czasu – cały dzień na seriale, czy zjedzenie kolejnej czekolady może nie posłużyć Twojemu trzeźwieniu. Warto sporządzić plan dnia.

Zrób coś dla siebie

Gorąca kąpiel w wannie, ćwiczenia fizyczne w domu, inspirująca książka, czy spacer w lesie (z dala od ludzi) – wszystko to przysłuży się zarówno Twojej trzeźwości, jak i odporności fizycznej, której możesz potrzebować w zetknięciu z wirusem.

Sięgnij po wsparcie

Kwarantanna nie musi oznaczać izolacji. Sięgnij po telefon, Skype i inne narzędzia, żeby skontaktować się z innymi trzeźwiejącymi lub po prostu bliskimi Ci osobami, od których możesz uzyskać wsparcie i których sam możesz wspierać. Znasz kogoś, kto trzeźwieje, a nie umie obsługiwać narzędzi komunikacji online? To dobra okazja by pomóc mu się tego nauczyć.

Zadbaj o swoją przestrzeń

Czas izolacji i interakcji z bliskimi może być budujący, ale też może okazać się trudny – w czasie wspólnego przebywania, zadbaj też o przestrzeń dla siebie. Akcja #zostańwdomu nie musi oznaczać, że nie warto wyjść na zewnątrz, oczyścić głowę, pospacerować w jakimś odludnym miejscu.

Wróć do dobrych nawyków

Przypomnij sobie sposoby radzenia sobie z głodem. Program 24h: zawsze możesz odroczyć moment zapicia/wzięcia – pamiętaj, każdy głód mija! HALT: zadbaj o swoje potrzeby, nie bądź zły, głodny, samotny ani zmęczony.